Amasra Otobüs Bileti, Amasra Otobüs Firmaları - Yolcu.com

Amasra Otobüs Bileti

Yolcu.com ayrıcalığıyla Amasra otobüs biletinizi en hızlı ve en kolay şekilde satın alabilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra
Yarın
Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Bursa

Popüler Otobüs Firmaları Tümü

Amasra Şehir Rehberi

Amasra

Amasya, Türkiye'nin kuzey kesiminde yer alır ve Samsun, Sinop, Çorum, Yozgat ve Tokat ile komşudur. Kent, antik çağlardan Osmanlı İmparatorluğu'na kadar uzanan uzun bir büyük uygarlık tarihine sahiptir. Modern Türkiye'de Amasya, son yıllarda hem yerli hem de yabancı turistler için giderek önemli bir turizm destinasyonu haline geldi. Amasya aynı zamanda muhteşem doğal ve tarihi güzellikleri ile yeşil bir şehirdir.

Amasya'da şehri gezmek için otobüs ve taksileri kullanabilirsiniz. Şehrin turistik mekanlarının çoğu birbirinden yürüme mesafesindedir.  Amasya küçük bir şehirdir ve geniş bir otobüs ağına sahip değildir. Çoğu 6.00 - 22.00 saatleri arasında mevcuttur. Amasya'nın ana ulaşım aracı Dolmuş patronlarıdır. Sabit rotaları ve ücretleri var. Bunları şehir merkezinde bulabilirsiniz. Amasya'da ulaşımın bir diğer yolu taksiler. Amasya oldukça küçük bir şehir ve kasabaya yapılacak herhangi bir ziyaret genellikle 40 liradan fazla almamalı.

Amasya'da Gezilecek Yerler

Amasya, sunacak çok şeyi olan küçük, karakteristik bir Türk kasabasıdır. Şehir, tarihi ve kültürel cazibe merkezleri sayesinde her yıl daha popüler hale geliyor. Yeşilırmak Nehri şehri ikiye böler ve muhteşem manzaralar yaratır.

Amasya Kalesi

Amasya Kalesi, Harşena Dağı'nın tepesinden şehri seyrediyor. Kalenin tarihi Amasya'daki ilk yerleşimlere kadar uzanır ve şehrin tarihi merkezidir. Amasya Kalesi, 5 lira giriş ücreti ile 8.00 - 18.00 saatleri arasında ziyarete açık. 

Amasya Müzesi

Amasya Müzesi, Anadolu'nun eser sayısı bakımından en zenginlerinden biridir. Müze, 24.000'den fazla esere ev sahipliği yapıyor. Bu eserler çok çeşitlidir ve mumyalardan giysiler ve mühürler dahil olmak üzere madeni paralara kadar çeşitlilik gösterir.

Amasya Mezarlığı

Defin Yeri'nin tarihi Pontus Krallığı zamanlarına kadar uzanmaktadır. Hükümdarlarının MÖ 302'den MÖ 26'ya kadar uzanan mezarları vardır. Amasya Mezarlığı 09.00-19.00 saatleri arasında 10 lira giriş ücreti ile ziyaretçilerini ağırlıyor.

Sultan'ın Oğulları Müzesi

Sultan'ın Oğulları Müzesi, Osmanlı hükümdarının oğullarının balmumu heykellerine sahiptir. Müze iki katlı bir köşkte ve özel ışıklandırma ile onların merak uyandıran hikayelerini keyifle izleyebilirsiniz. Müze, Yeşilırmak Nehri'nin hareketli kıyılarında yer almaktadır.

Bimarhane Medresesi

Bimarhane Medresesi İlhanlılar döneminden kalan ve 1309 yılında yapılan tek yapıdır. Ön cephesi Anadolu'nun en iyi mimari eserlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Medrese, Amasya Mezarlığı'nın diğer tarafında yer almaktadır.  

Amasra Otogarları

Mobil Uygulama

Sık Sorulan Sorular

Yolcu.com ile kolaylıkla Amasra otobüs bileti satın alabilirsiniz. Yapmanız gereken Sayfanın üst bölümünde bulunan Bilet Arama bölümünde Nereden-Nereye ve Tarih kısımlarını size uygun şekilde doldurarak arama yapmanız. Daha sonra size en uygun seferi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.
Yolcu.com size +250’den fazla firmanın en ucuz otobüs seferlerini listeler. Bu sayede bütçenize en uygun Amasra otobüs biletini satın alabilirsiniz
Yolcu.com sizden komisyon ücreti almaz! Yolcu.com ile Amasra otobüs bileti satın alırken sadece biletin fiyatını ödersiniz.
Yolcu, size tüm otobüs firmalarını karşılaştırabilmeni ve en uygun fiyata otobüs bileti satın alabilmeni sağlar. Yolcu.com veya Yolcu.com Mobil uygulaması sayesinde otobüs biletinizi kolaylıkla alabilirsiniz.
Amasra otobüs bileti aldıktan sonra seyahat saatinden 30 dk. önce otogara gitmeniz yeterlidir.
Otobüs biletinizi satın aldıktan hemen sonrasında bilet bilgilerinizi tarafınıza e-mail ve sms ile gönderilmiş olacaktır. Biletinizi bastırmanıza gerek olmadan yalnızca kimliğinizi göstererek seferinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.