Bingöl - Cibuti Uçak Bileti

Yolcu.com ayrıcalığıyla Bingöl - Cibuti uçak biletinizi en hızlı ve en kolay şekilde satın alabilirsiniz

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra
Yarın
Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Bursa

Bingöl Şehir Rehberi

Bingöl

Hititler M.Ö. 1360 senesinde Harput, Bingöl ve Muş’u ele geçirdi. Hititler’in M.Ö. 1200’li yıllarda yıkılmasıyla bölge Urartular’a kaldı. Daha sonra Asurlular, Medyalılar, Persler, Makedonlar, Selefidisler, Komojen Krallığı ve onların ardından 1514’te Yavuz Sultan Selim’in önderliğindeki Osmanlı İmparatorluğu bölgeyi ele geçirdi. Tarihteki adı “Çapakçur” olan Bingöl’ü keşfetmek için Bingöl uçak bileti almanız gerekiyor.

Bingöl uçak bileti alıp Haziran ayındaki Solhan Yüzen Ada Doğa Coşkusu Festivali’ne yetişmek için geç kalmadınız. Ağustos ayındaki Yayladere Sülbüs Doğa ve Kültür Festivali, Karer Kültür Festivali, Adaklı Karababa Doğa, Kültür, Ceviz ve Bal Festivali, Karlıova Güneşin Doğuşu Festivali ve Kiğı Seyit Kasım Doğa Kültür ve Bal Festivali Bingöl’de festivallere katılmak isteyenleri çağırıyor. 

Yüzen Ada

Aksakal Gölü üzerindeki Yüzen Ada üç adadan oluşuyor. Adaların üzerine çıktığınızda adanın hareket ettiğini siz de fark edeceksiniz. 

Sentarius Kalesi

Urartu Dönemi’nden kaldığı düşünülen Sentarius Kalesi, Bingöl’ün çevresini denetlemek için yapılmış. Bingöl uçak bileti ile kaleyi ve çevresini keşfedin.

Kral Kızı Kalesi

Diyarbakır Çayı ile Konsper Çayı’nın buluştuğu yerde, bir tepe üzerine kurulan Kral Kızı Kalesi’ni Pers Kralı Dano’nun kızı için yaptırdığına dair söylenceler var.

Kiğı Kalesi

Sarp kayalıklarla çevrili olan Kiğı Kalesi’nin içindeki bina harabelerinin Acemler tarafından öldürülen bölge halkından kalan kalıntılar olduğu söyleniyor. 

Kiğı Camii

Bayındırlı Pir Ali Bey Bin İbrahim Bey’in Hicri 700 senesinde yaptırdığı Kiğı Camii, çeşitli zamanlarda onarımdan geçmiş. 

Zağ Mağarası

Kuşburnu Köyü’ndeki Roma Dönemi’nde Hristiyanlar’ın ibadet etmek için ziyaret ettiği düşünülen Zağ Mağarası’nı da ajandanıza eklemelisiniz.

Yolçatı Kayak Merkezi

Kayak yapmak için ideal bir ortam sunan Yolçatı Kayak Merkezi’nde kayak yapmaya doymak için Bingöl uçak biletine ihtiyacınız olacak.

Kös Kaplıcaları

Romatizmaya iyi gelen sularıyla ünlü olan Kös Kaplıcaları’nın çevresindeki konaklama yerlerini de araştırmalısınız.

Çır Şelalesi

Heybetiyle görenlerde huşu uyandıran Çır Şelalesi’nin kaynağı Uzundere… 100 metre yükseklikteki şelaleyi izlemeye doyamayacaksınız.

Mobil Uygulama

Cibuti

Cibuti

Cibuti Cumhuriyeti eski bir Fransız kolonisidir. Doğu Afrika'da yer alan, altı idari bölgeden oluşmaktadır. Aden Körfezi, Kızıldeniz, Somali, Eritre ve Etiyopya ile komşudur. En önemli bölgeleri Cibuti, Tadjourah ve Dikhil'dir. Cibuti, yalnızca 23.200 kilometrekare yüzölçümü ile Afrika'nın en büyük 47. ülkesidir. İklimi kıyıda tropikal çöl, güneyde ve orta yaylalarda ise yarı çöldür. 

Genel nüfus 921.804 kişidir. Ülkenin başkenti, aynı zamanda 562.000 nüfusu ile en kalabalık şehir olan Cibuti'dir. Diğer önemli şehirler Ali Sabieh, Dikhil ve Tadjoura'dır. En büyük ve tek uluslararası havalimanı, aynı zamanda çeşitli uluslararası silahlı kuvvetler için önemli bir askeri merkez olarak hizmet veren Cibuti-Ambouli Uluslararası Havalimanı'dır. Cibuti'yi Afrika, Avrupa ve Orta Doğu'daki diğer ülkelere bağlar.

Cibuti, 1977'de Fransa'dan bağımsızlığını kazandı. Kültürüne, Somali, Afar ve diğer Arap Etnik grupların kültürlerinin karışımı hakimdir. Sünni Müslüman dini mezhep olarak en baskın olanıdır (%94). Ülkenin resmi dilleri Fransızca ve Arapça'dır. Hukuk sistemi medeni, şeriat ve örf hukukunun bir karışımıdır.

Ülkenin resmi para birimi Cibuti Frangı'dır (DJF). Kişi başına düşen geliri 3,788 dolar. Ülkenin GSYİH'sının %80'i hizmet sektöründen kaynaklanmaktadır. Coğrafi konumu nedeniyle Cibuti'nin geliri büyük ölçüde limanından sağlanmaktadır. Yakıt ikmali, yük elleçleme ve konteyner yükleme ve boşaltma gibi hizmetler sunmaktadır. Bu, devlet gelirinin yegane kaynaklarından biridir. Ayrıca hükümet, kira geliri elde etmek için topraklarındaki yabancı askeri üslere arazi veriyor.

Cibuti Cumhuriyeti, ağırlıklı olarak doğal alanlar ile turizm destinasyonu geliştiriyor. İnsanlar ünlü balina köpekbalıkları ile dalış, trekking, balık tutma ve kuş gözlemciliği için ülkeyi ziyaret ediyor. Ana destinasyonlardan bazıları Cibuti Şehri, Assal Gölü, Tadjoura ve Day Forest Ulusal Parkı'dır. Ülke, keşfetmek için yolcu.com’dan Cibuti uçak bileti alabilirsiniz.

Cibuti Lokasyonu

Mobil Uygulama

Sık Sorulan Sorular

Yolcu.com ile kolaylıkla Bingöl - Cibuti uçak bileti satın alabilirsiniz. Yapmanız gereken Sayfanın üst bölümünde bulunan Bilet Arama bölümünde Nereden-Nereye ve Tarih kısımlarını size uygun şekilde doldurarak arama yapmanız. Daha sonra size en uygun seferi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.
Yolcu.com size +250’den fazla havayolu firmalarının en ucuz uçak seferlerini listeler. Bu sayede bütçenize en uygun Bingöl - Cibuti uçak biletini satın alabilirsiniz
Bingöl - Cibuti uçak biletinizi Yolcu.com’dan taksitli bir şekilde alabilirsiniz. Taksit seçenekleri ve uygulanan vadeler anlaşmalı olduğumuz bankalar tarafından belirlenmektedir.
Yolcu, size tüm uçak firmalarını karşılaştırabilmeni ve en uygun fiyata uçak bileti satın alabilmeni sağlar. Yolcu.com veya Yolcu.com Mobil uygulaması sayesinde uçak biletinizi kolaylıkla alabilirsiniz.
Havalimanlarında alınan ek önlemler sebebiyle oluşabilecek zaman kayıplarına karşı, uçuştan en az 2 saat önce terminale gelmeleri önerilmektedir.
Uçak biletinizi satın aldıktan hemen sonrasında bilet bilgilerinizi tarafınıza e-mail ve sms ile gönderilmiş olacaktır. Biletinizi bastırmanıza gerek olmadan yalnızca kimliğinizi göstererek seferinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.